Posjet veleposlanika Velike Britanije u Republici Hrvatskoj Andrew Dalgleish
Autor: Darko Tufekčić, Maja Rožić,, 2. 5. 2018.

26.04.2018. su našu školu posjetili veleposlanik Velike Britanije u Republici Hrvatskoj Andrew Dalgleish, viša savjetnica Političkog odjela Veleposlanstva gđa Andreja Maretić Vuković te jedan mladi gospodin imenom Etienne Lallemand, jedan od finalista natječaja „Postani veleposlanik na jedan dan i učini nešto za ravnopravnost spolova“ koji prati veleposlanika pri obavljanju njegovih dužnosti.

Ravnateljica Lidija Miletić je upoznala uvažene goste s radom naše škole, uspjesima, projektima te eksperimentalnom provođenju nastave.

Veleposlanik je oduševio neke naše učenike viših razreda koji su imali čast razgovarati s njim. Upoznao je djecu sa životom jednog veleposlanika, svojim zadaćama, obvezama, slobodnom vremenu i mnogim sličnim temama. Bili smo zadivljeni kada je progovorio hrvatskim jezikom te ništa manje oduševljeni kada nam se obratio na francuskom jeziku.

Ponosni smo i na naše učenike koji su predstavili našu školu na najljepši način te vrlo aktivno sudjelovali u razgovoru s veleposlanikom na engleskom jeziku.

Maja Rožić

Posjet veleposlanika Velike Britanije u Republici Hrvatskoj Andrew Dalgleish
Autor: Darko Tufekčić, Maja Rožić,, 2. 5. 2018.

Maja Rožić