Naša škola postaje prva e-Škola u Vukovaru. Projekt „e-Škole: Razvoj sustava digitalne zrelosti škola"
Autor: Davorka Rebuš, 7. 2. 2016.

Javni poziv za sudjelovanje u Pilot projektu e-Škole, koji je CARNet objavio u prosincu 2014. godine, izazvao je izniman interes škola. Prijavljene škole, među kojima je bila i naša, svojim su odazivom iskazale želju za uvođenjem informacijskih i komunikacijskih tehnologija u svoje obrazovne i poslovne procese. CARNet je imao težak zadatak, izabrati 150 od 700 škola koje će sudjelovati u ovom projektu. Te samo 20 škola koje će prve krenuti u pilot projekt.

Iznimnim trudom i radom djelatnika naše škole uspjeli smo proći selekciju i postati e-Škola.

Digitalno zrela škola uključuje adekvatno opremljene učionice pametnim pločama, hibridima, laptopima i tabletima za nastavnike i učenike. Izgradnju lokalnih žičnih i bežičnih mreža, te obrazovanje i podršku nastavnicima.

Hibridnim računalima opremljeni su nastavnici STEM područja – matematika, fizika, biologija i kemija, nosioci ovog projekta. Svi nastavnici dobili su na korištenje novi tablet. Dvije učionice opremljene su pametnim pločama, zvučnicima, kamerom i mikrofonom što omogućuje videokonferenciju s drugim ustanovama i školama. Administrativno osoblje i stručni suradnici radit će na novim laptopima i stolnim računalima.

Krajem siječnja CARNet je završio s opremanjem škole i postavljanjem opreme.

Naši vrijedni nastavnici već su prošli prvi dio edukacije, te se raduju uvođenju IKT-a u procese učenja i počavanja, te izradi digitalnih nastavnih sadržaja, metoda i alata.

Svrha projekta je stvaranje digitalno zrelih škola, koje će razvijati digitalno kompetentne i istraživački nastrojene učenike, željne novih znanja i prilagođene zahtjevima modernog obrazovanja i europskog tržišta rada.

Autor: Davorka Rebuš, 7. 2. 2016.

Krajem siječnja CARNet je završio s opremanjem škole i postavljanjem opreme.