5. travnja: Školski sportski klub
Autor: Darko Tufekčić, 5. 4. 2016.

U OŠ Dragutina Tadijanovića djeluje  Školski  sportski klub – DT klub. On okuplja i ujedinjuje sve  sportske sekcije  naše škole a one su : nogomet ( za uzrast 5. i 6. razreda; te  7. i 8. razreda), košarka, odbojka  te  sportsku sekciju mlađih učenika  ( 1.-4. razred) koji se  upoznaju s različitim sportovima.

U školi se održavaju  brojna sportska natjecanja na školskoj i gradskoj razini,  a  radi  veličine i tribina koje naša dvorana posjeduje, često i  županijska natjecanja.

Naša škola u  svoju dvoranu svakodnevno prima još tri vukovarska sportska kluba: Ženski odbojkaški klub Vukovar i školu odbojke : Košarkaški klub Vukovar i Košarkaški klub Borovo, a vikendima u našoj dvorani možete pratiti  i brojna sportska natjecanja.

Brže, jače i više – moto je  olimpijskih svečanosti kojima se i mi im se svake godine pridružimo  obilježavajući Školski olimpijski dan (10. rujna).

Našim učenicima i nastavnicima  to je poticaj da  na početku nastavne godine odluče  pomaknuti svoje granice te biti bolji. Olimpijski dan započne  unošenjem olimpijske baklje i zastave  te intoniranjem olimpijske himne, potom slijedi čitanje olimpijske prisege  sportaša i sudaca, a potom i par rečenica o  povijesti Olimpizma.

Svake godine Olimpijski dan posvećujemo jednom  olimpijskom sportu ( do sada su to bili : biciklizam, gimnastika, mačevanje, rukomet, nogomet  …) a učenici  šestog razreda s njim se upoznaju  i kroz kviz znanja  kojih za njih priprema ravnateljica škole.  Trudimo se svake godine  ugostiti  i  poneko važno lice iz  našeg sportskog života- trenere reprezentacija , reprezentativce ili pak članove HOO koji su svojim sportskim životom i uspjesima  posvjedočili važnost  sporta.

Važno je ovdje spomenuti i  biciklistički maraton  Vukovar-Bogdanovci : Od škole  do škole; koji naši učenici u pratnji svojih nastavnika  odbicikliraju.

Vrijednosti koje nam u život  donese bavljenje sportom  važne su u formiranju  naših ličnosti  i  alat koji će naš život učiniti uspješnijim.

5. travnja: Školski sportski klub
Autor: Darko Tufekčić, 5. 4. 2016.