23. travnja: Odjel suvremenog plesa
Autor: Darko Tufekčić, 23. 4. 2016.

Ples je izričaj: Plesom izražavamo svoje osjećaje, ideje i doživljaje  u vezi neke situacije ili pojave. Na takav način učimo se razumjevanju sebe i drugoga. Osim kreativnog rada, za ples je potrebna i disciplina koja se razvija ponajviše na satovima klasičnog baleta i plesne tehnike, gdje su vježbe usmjerene na stjecanje pravilne postave tijela te jačanje i rastezanje pojedinih dijelova tijela.

Ako želite krenuti u školu plesa, trebate znati: Plesna učionica je učionica u kojoj se učeći mirno ne sjedi. Učenje se odvija kao proces aktivnog sudjelovanja učenika uz pomoć mašte, gibanja i glazbe. Takvim načinom učenja plesna umjetnost objedinjuje i psihički i fizički razvoj pojedinca koji plesom ostvaruje komunikaciju sa samim sobom, s drugim i na koncu sa zajednicom.

I još...Plesni odjel djeluje kao umjetnički odjel OŠ. Dragutina Tadijanovića. Osnovno plesno obrazovanje traje 4 godine. Nakon završene osnovne plesne škole, učenici  se mogu upisati u srednju plesnu školu, a kasnije i na plesnu akademiju. Trenutno je na plesnom odjelu upisano 17 učenica. Temeljni predmet plesne struke je suvremeni ples, a ostali predmeti su: klasični balet,plesna tehnika, ritmika i glazba.

Natjecanja: Nastava plesa je obogaćena javnim nastupima. Svake godine nastupamo na božičnom i godišnjem koncertu Glazbene škole Vukovar. Ove godine smo nastupili  i na danu engleskog jezika i na danu škole.  Sudjelovali smo na županijskom natjecanju LiDraNo 2016., te na BUN festivalu gdje smo osvojili 3.mjesto 2015. godine. Ove godine ćemo imati i 1. susret plesnih škola u Vukovaru, 12.05.2016. u Hrvatskom domu Vukovar.

Ako želite zaplesati sa nama, i ako ste završili 2. ili 3. razred osnovne škole, dođite na audiciju koja se uobičajeno održava u 6.mjesecu i upišite se.

Radujemo se vašem dolasku.

Ana Blažanin, učiteljica klasičnog baleta

Tanja pavošević, dipl., učiteljica suvremenog plesa

23. travnja: Odjel suvremenog plesa
Autor: Darko Tufekčić, 23. 4. 2016.

Radujemo se vašem dolasku.

Ana Blažanin, učiteljica klasičnog baleta

Tanja pavošević, dipl., učiteljica suvremenog plesa