Mladi vukovarski znanstvenici na Otvorenom danu kemije u Zagrebu
Autor: Darko Tufekčić, 10. 4. 2017.

Daroviti mladi kemičari učenici  8. razreda vukovarskih osnovnih škola 7. travnja  posjetili su Prirodoslovno matematički fakultet u Zagrebu povodom održavanja Dana otvorenih vrata kemije. 73 učenika i njihovi mentori tom su prigodom prisustvovali predavanjima i imali priliku  vidjeti i sudjelovati u preko 80  kemijskih pokusa.

Na ovaj način, kroz niz  tematski postavljenih pokusa, na  zanimljiv i  djeci  blizak način naši  učenici  upoznali su  svijet kemijskih tvari, a za  vukovarske učenike koji  dolaze iz grada kemičara-nobelovca Lavoslava Ružičke to je  poseban poticaj za  daljnje napredovanje u ovom znanstvenom području.

Uz organizaciju i vodstvo puta za koje je zaslužna učiteljica  kemije i biologije u Osnovnoj školi Dragutina Tadijanovića  profesorica Draženka Kovačević našu zahvalnost želimo iskazati i  gradu Vukovaru, gradonačelniku gospodinu Ivanu Penavi koji je svojom podrškom te  sufinanciranjem ovog projekta još jednom pokazao kako grad Vukovar, uz skrb o djeci s poteškoćama,  brine i o darovitim učenicima koji  svojom iznimnim rezultatima pokazuju da Vukovar ima budućnost. Na ovaj način  naš je Grad  još jednom kroz konkretnu potporu  pokazao koliko je obrazovanje visoko na listi njegovih interesa.

Bilo je ovo nezaboravno  znanstveno iskustvo za 73 budućih vukovarskih mladih znanstvenika.

Mladi vukovarski znanstvenici na Otvorenom danu kemije u Zagrebu
Autor: Darko Tufekčić, 10. 4. 2017.