KNJIŽEVNI SUSRET S JULIJANOM ADAMOVIĆ I TATJANOM KADOIĆ GRMUŠA
Autor: Mirjana Kovač, 7. 4. 2017.

6.4.2017. godine u sklopu Lutkarskog proljeća u Vukovaru, našu su školu posjetile književnice Julijana Adamović i Tatjana Kadoić Grmuša. U ugodnom ozračju i razgovoru sudjelovali su učenici od 3. do 6. razreda.

Julijana Adamović predstavila je knjige Da ti pamet stane i Dnevnik jednog mačka.
Radnja dječjeg romana Da ti pamet stane odvija se na otočiću na Dunavu u Vukovaru, a koji se još naziva i Pačjim otokom. U romanu se govori o jednoj knjižničarki koja se u vrijeme svoga djetinjstva odselila iz Vukovara u Zagreb. Jednoga dana njezina pamet je odlučila sjesti na prozorčić i ne vratiti se u njezinu glavu sve dok se ne odluči godišnji odmor provesti u Slavoniji. Što se dogodilo dalje književnica je ostavila da učenici sami otkriju čitajući roman. Zbirku pripovijedaka  Dnevnik jednog mačaka napisala je zajedno sa svojim sinom.

Književnica Tatjana Kadoić Grmuša predstavila je svoju audio knjigu ZIBA – plava zvjezdica.
Riječ je o prvoj priči iz trilogije o Zibi ( o svemiru i zvijezdama ) i ujedno prvoj autoričinoj priči za djecu i mlade. Književnica je kroz ovo predstavljanje poetične i maštovite priče pokušala učenicima približiti veličanstveni svemir s nebrojenim zvijezdama.

KNJIŽEVNI SUSRET S JULIJANOM ADAMOVIĆ I TATJANOM KADOIĆ GRMUŠA
Autor: Mirjana Kovač, 7. 4. 2017.