« Srpanj 2020 »

Upisi u Glazbenoj školi Vukovar

ŽELIŠ
SVIRATI?      PJEVATI?     PLESATI?

Poštovani roditelji, dragi učenici, za sve kandidate zainteresirane za upis u prvi razred osnovne glazbene škole, prvi razred osnovne škole suvremenog plesa i malu glazbenu školu u šk. god. 2023./2024. Glazbena škola Vukovar organizirala je UPISE NOVIH UČENIKA. Učenici mogu odabrati jedan od programa koji žele upisati: klavir, gitara, flauta, violina, harmonika, tambure i suvremeni ples,

PREDBILJEŽBE za upis u Glazbenu školu, Malu glazbenu školu te Školu suvremenog plesa traju od 1. do 6. lipnja 2023. putem online prijave na web stranici škole ili osobno u Glazbenoj školi od 9 do 12 sati.

DAN OTVORENIH VRATA Glazbene škole bit će 5. lipnja 2023. od 18 do 20 sati.

UPISI u Glazbenu školu, Malu glazbenu školu te Školu suvremenog plesa bit će 7. lipnja 2023. od 18 do 20 sati.

Sve dodatne informacije možete pogledati na mrežnoj stranici http://os-dtadijanovica-vu.skole.hr/glazbena_skola/upisi ili kontaktirati voditelja Trajka Iljovskog 099/680 9202 te e-mail: gskolavukovar@gmail.com

- REZULTATI UPISA bit će objavljeni 30. lipnja 2023. na internet stranici OŠ Dragutina Tadijanovića  Vukovar i facebook stranici Glazbene škole Vukovar.

-PROMOTIVNI VIDEO

Tko se sve može upisati u glazbenu školu ili školu suvremenog plesa?

Mala glazbena škola - predškolski program

Svi učenici koji pohađaju 1. i 2. razred osnovne škole mogu upisati i pohađati Malu glazbenu

školu, kao dio pripremnog programa za upis u prvi razred osnovne glazbene škole, koju upisuju

nakon položenog prijemnog ispita. U Maloj glazbenoj školi još nema nastave instrumenata. Učenike se priprema za glazbeno školovanje - upoznaje s instrumentima i teorijom.

Program je u službi razvoja djeteta, što znači da se sve postiže kroz njihov doživljaj - priču i igru. Djeca tog uzrasta uče velik broj pjesmica, brojalica, upoznaju glazbene instrumente, slušaju lijepu glazbu i zanimljive priče. Međutim, važnije je da se kroz nabrojeno razvija glas i uho, motoričke sposobnosti, apstraktna inteligencija, senzibilitet za glazbu i djecu oko sebe (socijalizacija), i naravno, ljubav prema glazbi samoj. Na primjer, u glazbenim se brojalicama kriju mnogi složeni ritmovi, koji će se u kasnijem školovanju samo osvijestiti.

Osnovna glazbena škola

Osnovna glazbena škola upisuje se od trećeg razreda općeobrazovne škole i traje 6 godina. Osobito nadarena djeca mogu biti upisana i ranije. Tijekom cijelog školovanja učenici kroz učenje glazbe usvajaju i razvijaju glazbene vještine i sposobnosti, psihomotoričke sposobnosti te bolju koncentraciju. Učenje glazbe potiče apstraktno razmišljanje, samokontrolu te organiziranost i disciplinu u radu. U osnovnoj glazbenoj školi učenici mogu odabrati sljedeće instrumente (mogućnost upisa na pojedini instrument ovisi o trenutnom broju slobodnih mjesta): klavir, flauta, gitara, tambura, harmonika i violina.

Osnovna škola suvremenog plesa

Osnovna škola suvremenog plesa traje četiri godine. Nastava je organizirana kao predmetna nastava. Temeljni predmet struke je suvremeni ples, a ostali predmeti su ritmika i glazba, klasični balet te klavir kao izborni predmet. Osnovna škola suvremenog plesa namijenjena je učenicima koji će u šk. god. 2023./2024. pohađati 3., 4. ili viši razred osnovne škole.

Česta pitanja

GDJE SE NALAZI GLAZBENA ŠKOLA?

Škola je smještena u središtu Vukovara, 204. Vukovarske brigade 2, 32000 Vukovar.

TKO SE SVE MOŽE UPISATI U GLAZBENU ŠKOLU?

Kandidati od 7 do 9 godina  upisuju se u MALU GLAZBENU ŠKOLU u kojoj još nema nastave instrumenta, a učenike se priprema za glazbeno školovanje, upoznaje s instrumentima i slično. U OSNOVNU GLAZBENU ŠKOLU ili OSNOVNU PLESNU ŠKOLU upisuju se učenici koji su u pravilu završili drugi razred općeobrazovne škole.

ŠTO SE SVE MOŽE UČITI U GLAZBENOJ ŠKOLI?

U našoj školi učenici mogu učiti svirati razne instrumente: tambure, violinu, gitaru, flautu,  klavir i harmoniku. Mogu se opredijeliti za ples na odjelu suvremenog plesa. Za mlađe kandidate organizirana je MALA GLAZBENA ŠKOLA.

KOLIKO DUGO TRAJE ŠKOLOVANJE?

Djeca predškolske dobi polaze malu glazbenu školu jednu do dvije godine. Osnovna glazbena

škola traje 6 godina, a osnovna plesna škola traje 4 godine.

KAKO USKLADITI GLAZBENU I OBVEZNU ŠKOLU?

Učenici glazbene škole pohađaju i obveznu osnovnu školu. Raspored nastave prilagođava se obvezama i mogućnostima svakog učenika. Glazbena škola surađuje s drugim osnovnim školama s našeg područja.

KAKO JE ORGANIZIRANA NASTAVA U GLAZBENOJ ŠKOLI?

Dva puta tjedno učenici pohađaju individualnu nastavu glavnog predmeta (osim plesa), tako da je brzina usvajanja gradiva u potpunosti prilagođena djetetu. Nastava solfeggia odvija se u grupama također dva puta tjedno. Od trećeg razreda započinje i skupno muziciranje u većim skupinama. Nastava se odvija u turnusima obrnuto od nastave u osnovnoj školi. Nakon osnovne glazbene škole učenici mogu nastaviti školovanje u srednjoj glazbenoj školi.

POSUĐUJE LI ŠKOLA INSTRUMENTE?

Svake školske godine škola osigurava određeni broj instrumenata za učenike prvih razreda. Instrumenti se posuđuju uz naknadu od 50,00 HRK mjesečno uz potpisivanje ugovora o posudbi.

Ukoliko imate još pitanja o našoj školi slobodno nas posjetite ili nazovite na brojeve telefona 032/ 425-004 i
032/ 450-306

voditelja Trajka Iljovskog na broj 099/680 9202 te e-mail: gskolavukovar@gmail.com